• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://tr-tr.facebook.com/tibbibitkileridogrukullanmarehberi
  • https://twitter.com/bitkisandigi


Ziyaretçi Defteri


 İsim 
 Mail 
 Konu 
 Mesaj    
 
 
 
          

Yazılan mesajlar

hüseyin yayla (01/05/2013 20:25)
Konu : tohum çimlendirme
Mesaj : elimde geçen seneye ait tohumlar var. bir türlü çimlendiremedim. 2 tanesi heba oldu gitti . bu beni çok üzdü. lütfen bana yardımcı olun. ne yapmam gerekiyor.
"Merhaba, Hangi tohumlar var? Tohuma göre çimlendirme tekniği hakkında bilgi verilebilir. Ancak şu durumda afaki cevap vermiş oluruz. Teşekkürler,"
Nazım T.
Rafet MAKAS (29/04/2013 10:42)
Konu : seminer kurs gezi
Mesaj : Nazım Bey Kardeşim S.A.
Çalışmalarınızı takip ediyorum.Etkinlik ve çalışmalarınızda bizleride haberdar ederseniz seviniriz.Rabbim yar yardımcınız olsun.Muhabbetle selam eder başarılar muvaffakiyetler dilerim.Rafet MAKAS
"Teşekkür ederim Rafet bey. Site üyelerimizi haberdar edebilmek için mail gönderiyoruz. Sağlıcakla kalın,"
Nazım T.
CEVDET (24/03/2013 19:59)
Konu : BİLGİ
Mesaj : MERHABA NAZIM BEY. BEN GEDİZ MYO TIBBİ VE AROMATİK BİTKİLER BÖLÜMÜ MEZUNUYUM. KENDİ BÖLÜMÜME YÖNELİK BİR İŞTE ÇALIŞMAK O KADAR ÇOK İSTİYORUM Kİ BULAMIYORUM. HEKİM SİNANA BELEYİDEN BAŞVURDUM AMA OLMADI, AKTARLAR ELEMAN ALMIYOR, ŞUAN SULTAN MARKETTE ÇALIŞIYORUM AMA KENDİ BÖLÜMÜME YÖNELİK KAMU ÖZEL BİR İŞ BAKIYORUM LÜTFEN YARDIMCI OLUN. TEŞEKKÜRLER.
mehmet alp (20/03/2013 22:27)
Konu : hammadde
Mesaj : Nazim bey.islerinizde basarilar diliyoum.ben sirnak cizrede kimya ogretmeni olarak gorev yapiyorum.ogrencilerimle hem bolgenin florasi hakkinda calisma yapiyoruz hemde bitkilerle ilgili lab.da kendimisce deneyler yapiyoruz.benim sizden ricam su bazi hammeddelere ulasmamiz noktasinda yardimci olabilirmisiniz. Bitki droglari.ekstraktlari.shebutter.kakao yagi.balmumu.emulsifiyan wax.bitksel gliserin.ve yag cesitleri olabilir.ilgilenirseniz sevinirim saygilar.
Özgün (14/03/2013 15:08)
Konu : Eğitim
Mesaj : Tıbbi ve aromatik bitkilerle çok ilgileniyorum.üniversite eğitiminin dışında ist .da kurs veren bir merkez var mıdır.çok araştırdım ama .zeytinburnu merkez efendi haricinde başka bir yer bulamıyorum.teekkürler
MERYEM (13/02/2013 15:01)
Konu : FSH
Mesaj : HOCAM BENIM FSH IM 20 NORMALDE 3 OLMASI GEREK VE BU YÜZDEN YUMURTAM AZ OLUSUYOR FSHİM DÜŞMÜYOR.HAYIT DEMİRDİKENİ KAPSÜL TOHUMU İÇTİM 2 AY AMA DÜŞMÜYOR SİZİN BİR ÖNERİNİZ VARMI
"Meryem Hanım Merhaba, İyi bir hekimle görüşmenizi tavsiye ederim."
N. Tanrıkulu
dilaver elibol (12/02/2013 03:47)
Konu : ADRES BİLGİSİ
Mesaj : FİRMA İSM VE TELEFONLARINI NERDEN BULURUM
dilaver elibol (12/02/2013 03:44)
Konu : firma rehberi
Mesaj : sözleşmeli, tarım yapmak istiyorum ama nasıl kimle görüşecegim adres tlf bilmiyorum
"Dilaver Bey, Firmalar genellikle sözleşmeli tarım uygulamasını kendi hedefleri doğrultusunda belirledikleri alanlarda gerçekleştiriyor. Bu sebeple bu firmalara ulaşmak çoğu zaman olumlu sonuç vermiyor. KÜTAŞ, M. Bauer gibi firmalar bu işin öncülüğünü yapıyor."
N. Tanrıkulu
Sengun (01/02/2013 17:10)
Konu : Vaccinum...
Mesaj : Merhaba ,vaccinum mirtilus,bizde cok vardir.buralarda ondanmeyve suyu,recel,kuruturulur taneleri,herbarindan seker astaligina cay yapilir,suruplarda korigens gibi kulanilir.gerekirse daga da yazarim ve arastirmalari yazarim.Simdi cok populer Sibirya cinsi,bizde Sirbistanda fidan gibi satili,yuksek oluyor toplamagi cok kolay...
"Değerli yorumlarınız için teşekkür ederiz."
N. Tanrıkulu
Türkan Günindi (28/12/2012 17:36)
Konu : sertifikasyon hakkında
Mesaj : s. a. nazım bey.
ben tab bölümünde okuyorum. tab için sertifikasyon gereklimidir sorusu beni biraz düşündürdü. acaba hoca orada "sertifikasyon işi zorlaştırır mı, çok da gereklimi, olmazsa olmaz mı" diye soruyor olabilir mi? çünkü bana göre her bitkiye sertifika vermek işi zor gibi. hele endemik bitkileri düşünürsek. sertifikasyonda bürokrasi de çok fazla. siz ne düşünüyorsunuz.
"Merhaba Türkan Hanım, Tıbbi bitkilerin tohumculuğu ile alakalı yürürlükte olan bir yönetmelik var. Benim görüşüm bitkilere sertifikasyon yerine tanımlatma zorunluluğunun getirilmesi. Yani bitki ticarete sürülmeden önce (özellikle doğadan toplananan bitkiler için) botanik yönden herbaryumlara tanımlatılmalıdır. Bu şekilde bir uygulama tıbbi bitkilerin ticaretinde güven oluşturur. Yine belirli üretim şartlarının zorunlu olması üretilecek ürünlere dolaylı bir standart getirecektir. TSE gibi bir kurumumuz var. Kurumun görevleri her türlü standardı belirlemekse ticarete sunulabilecek bitkilerin de standarlarını belirlemek için çalışmalıdır. Bu hiç de zor bir şey değildir. Esen kalınız, "
N. Tanrıkulu
cengelköy baharat sema (26/12/2012 17:03)
Konu : sertifikasyon
Mesaj : merhaba nazım bey bende arkadaslar gibi tıbbi bitkiler bölümü okuyorum sertifikasyon gereklimidir ? sizden bilgi bekliyorum teşekkürler
"Merhaba Sema Hanım, Tohumlarla ilgili ise "Yağlı,Lifli,Tıbbi ve Aromatik Bitki Tohumu Sert.ve Pazarlaması Yönetmeliği" gereği sertifikasyon gerekli. Sertifikadan kasıt nedir? Ne tür bir sertifikalandırma gibi sorulara cevap bulmalı öncelikle. Hayırlı işler ve okulunuzda da başarılar dilerim."
Nazım T.
Gul (21/12/2012 08:57)
Konu : sertifikasyon
Mesaj : Merhaba Sayın Hocam,
Arkadaşım gibi ben de tıbbi aromatik bitkiler bölümünde okuyorum. Hocamızın verdiği Tıbbi ve Aromatik Bitkilerde tohum sertifikasyonu gerekli midir? konusu hakkında yardım rica ediyorum. Teşekkürler
"İlginiz için teşekkür ederim. Gerekli bilgiyi mail adresinize gönderdim."
N. Tanrıkulu
emel hakim (17/12/2012 10:05)
Konu : sertifikasyon
Mesaj : tıbbi bitkilerde tohum sertifikasyonu gereklimidir.bu konuda bana yardımcı olabilirmisiniz.kaynak bulamıyorum bu konuda ödevim var.teşekkür ederim
Bengisu (08/12/2012 21:58)
Konu : sertifikasyon
Mesaj : Merhaba Hocam
Sitenizi ilgiyle takip ediyorum. Değerli çalışmalarınız için çok teşekkürler.
Ben de tıbbi aromatik bitkiler bölümünde okuyorum. Hocamızın verdiği bir ödevde takılıp kaldım. İnternetten araştırıyorum ancak kaynak sıkıntısı var. Sizin bu kolnuyla ilgili bir bilginiz var mı? Tıbbi bitkilerde tohum sertifikasyonu gerekli midir? Bu konudaki görüşlerinizi açıklayınız. Tekrar teşekkürler.
"İlginize çok teşekkür ederim. Gerekli dokumanları mail adresinize gönderiyorum. Selamlar,"
Nazım T.
Türkan Gezek (19/11/2012 21:35)
Konu : sinirli ot
Mesaj : sinirli ot hakkında bilgi verir misiniz?
"Sinirliot halk arasında damarotu olarak ta bilinen Anadolumuz'da oldukça yaygın bir bitkimizdir. Dar yapraklı (Plantago lanceolata), geniş yaprklı (Plantago major? türleri en sık rastladığımız türlerdendir. Plantago afra türü de karnıyarıkotu olarak bilinir. "
Nazım T.
İSMAİL YÖRÜK (16/11/2012 09:27)
Konu : selam
Mesaj : sevgili kardeşim işleri bu kadar bilimsel boyutlara getirmen beni çok mutlu etti.
"Çok teşekkürler İsmail kardeşim. Sağ olasın."
Nazım T.
Ebru Erden (28/06/2012 01:27)
Konu : vanilya özütü
Mesaj : Nazım bey,
sentetik olanları kullanmak yerine evde vanilya özütü yapmak istiyorum. bunun icin vanilya cubugu da aldım. fakat vanilya özütü ile ilgili buldugum bütün tarifler alkol iceriyor. bitkisel gliserin ile de yapıldıgını biliyorum fakat tam bir tarife ulasamadım. bir yerde de bal icinde de bekletilebilecegini okudum ama vanilya cubuklarını nasıl kullanacagım konusunda kararsız kaldım. seker icinde de bekletmek istemiyorum seker kullanmadıgım icin. bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim.
şerif ümit derinkök (27/05/2012 07:38)
Konu : ekim hk.
Mesaj : tıbbi ve aromatik bitki ekim ve dikimi yetiştirilerekten pazarı hakkında bilgi aramaktayım...
"Sn. Derinkök, Genel ve burada cevaplanamayacak genişlikte bir soru. Sorunuzu özelleştirebilirseniz cevaplandırabiliriz."
Nazım T.
tıbbi bitki uzmanı sertaç taş (15/02/2012 22:12)
Konu : tebrikler
Mesaj : başarılarının devamını dilerim
"Teşekkür ederim Sertaç. "
Nazım Tanrıkulu
muhterem varan (24/12/2011 14:25)
Konu : dernek
Mesaj : mrb nazım hocam ben dpu gediz myo dan bi öğrenciyim seminerde bahsettiğiniz dernek kurba çabasına destek olmak isterim facebook sayfasnda bi arkadaşımız daha var onun dükkanı felan var bana dernek acıcaz dedi tmm yardımcı olurum dedim. Benden okulumuzdan mezun olan ögrenci sayısını istedi bunu öğrenirim ama bu dernek ile ilgili sizin bi bilginiz varmı diye öncelikle size sormak istedim
"Merhaba Muhterem Bey, Bahsettiğiniz kişi bizim arkadaşlarımızdan biri olabilir. Destek talebiniz için teşekkür ederim."
Editör Notu
... 13 ...
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam67
Toplam Ziyaret612573