• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://tr-tr.facebook.com/tibbibitkileridogrukullanmarehberi
  • https://twitter.com/bitkisandigi


Anasayfa

Mavimsi mor meyveleri, yaprakları ve dikenli gövdesi ile tanınır. Çalı formlu olup kış aylarında yapraklarını döker.
23.09.2016
Zehirli bitki. Kurutulmuş yumrular dâhilen balgam söktürücü ve müshil, taze yapraklar ve taze yumrular haricen çoban açıcı, yara iyi edici (basura karşı) ve kanı cilde toparlayıcı olarak kullanılır.
23.09.2016
Görünüşü ile pelin türlerinin en mütevazilerinden olsa da kendine has kokusu ile "ben özelim" ve "beni fark edin" diyen şifalı bir güzelliktir peygamber süpürgesi.
23.09.2016
Diş çürüklerine sebep olan "diş kurtları" teorisi ve banotu tohumunun diş kurtlarında kullanımıyla ilgili Anadoludan derlediğimiz kadim reçeteyi paylaşıyoruz.
27.04.2016
Cocukluğundan bu yana bitkilere duyduğu ilgi ve merakla büyüyen ve geçmişten günümüze yaptığı botanik ve bitkisel diğer çalışmalarla alanında uzman isimlerden biri olan Nazım Tanrıkulu, kaleme aldığı yazıları, kitapları, projeleri ve çalışmalarıyla doğanın mucizevi şifalı bitkilerinin adeta ruhunu biliyor ve araştırmaya devam ediyor. Sayın Nazım Tanrıkulu ile şifalı bitkiler başta olmak üzere yaptığı çalışmaları ve projeleri konuştuk.
23.03.2016
Akasya ülkemize ithalat yolu ile getirilen ilk misafir ağaçlardandır. Çiçeklerinin güzelliği, kokusu ve hızlı büyümesi ile kısa zamanda Anadolu’da yaygınlaşmıştır. Misafir ağaç olmasına rağmen Anadolu topraklarını çok sevdiğinden olsa gerek yurdumuzun ücra köşelerinde de yetiştirildiği görülür.
03.03.2016
 2 
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam23
Toplam Ziyaret621858