• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://tr-tr.facebook.com/tibbibitkileridogrukullanmarehberi
  • https://twitter.com/bitkisandigi


Anasayfa

Ağaçlar bizi her halleri ile şifalandırıyor. Gölgesiyle sefa olur, tüm zor şartlarına rağmen göğe uzanan vakur duruşu ile güç verir, kovuğu ve dalları ile yuva olur, kimimize gıda olur, kimimize şifa. N.Tanrıkulu
06.04.2015
Yolculuklarım sırasında güzergah boyunca farklı veya uzun süredir göremediklerimi görebilir miyim diye, bir "bitki radarı" edasıyla, etrafı kolaçan ederim. Bütün seyahatlerimde, kültür ve doğa gezisi vb maksatlı faaliyetlerimde de hep bu keşif heyecanı ile etrafı irdelerim. Etrafıma "çiçekler, böcekler ne güzel!" diyerek bakamıyorum. Bakarak görebilmeyi dileyerek bakmaya çalışıyorum. Görünenin arkasındaki gerçeğe ulaşma heyecanı ile mesleki penceremden tabiatı anlamaya çalışmak benimkisi. Önce bitkinin ne olduğu sonra ne amaçla ve nasıl kullanıldığı bilgisinin merakı ile gördüklerimi bilgi ile derinleştirmeye çalışırım.
11.03.2015
"Doğayı korumak için böyle inançlar mı yaymalı" diye düşünüyorum. Aynı husus bitkilerin korunmasında da geçerli.
11.03.2015
Nazım Tanrıkulu'nun Tıbbi Bitkileri Doğru Kullanma Rehberi Adlı Eserinin Genişletilmiş 2. Baskısı tüm kitapçılarda.
04.03.2015
Doğa ilham verir. Baktığımızda ilham alabileceğimiz, hayret verici güzellikleriyle bir ahenk içindedir. Her şey yerli yerinde ve birbirine bağlıdır. Toprağın üzerini adeta yorgan gibi kaplayan yer örtücü bitkiler mütevazı güzellikleri ile ilk bakışta fark edilmezler.
25.09.2014
Çevremizdeki yaygın ve yaygınlığı nispetince de zıt bir tanımlama ile “yabancı ot” olarak adlandırdığımız bu bitkiler bizlerin ihtiyacı olan şifayı ve gıdayı bir bütün olarak içlerinde barındırır.
11.09.2014
 3 


Takvim
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam19
Toplam Ziyaret333135