• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://tr-tr.facebook.com/tibbibitkileridogrukullanmarehberi
  • https://twitter.com/bitkisandigi


Anasayfa

Akasya ülkemize ithalat yolu ile getirilen ilk misafir ağaçlardandır. Çiçeklerinin güzelliği, kokusu ve hızlı büyümesi ile kısa zamanda Anadolu’da yaygınlaşmıştır. Misafir ağaç olmasına rağmen Anadolu topraklarını çok sevdiğinden olsa gerek yurdumuzun ücra köşelerinde de yetiştirildiği görülür.
03.03.2016
Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Teknikerlerinin sorunları ve sorunlara çözüm önerilerimizi değerlendirdik.
11.02.2016
Kozmetik Üreticileri ve Araştırmacıları Derneği yönetim kurulu kozmetik sektörünün sorunlarını ve çözümleri ile ilgili yaptığı çalışmayı sizler ile paylaşıyoruz.
09.12.2015
Ihlamur çiçeği kokusu hepimizde sevgi duygularını çağrıştırıp kalplerimizi latifleştiriyor. Sanırım bu sebeple içinde ıhlamur geçen şiirler de kokusu gibi bizi mest ediyor.
27.09.2015
Ağaçlar bizi her halleri ile şifalandırıyor. Gölgesiyle sefa olur, tüm zor şartlarına rağmen göğe uzanan vakur duruşu ile güç verir, kovuğu ve dalları ile yuva olur, kimimize gıda olur, kimimize şifa. N.Tanrıkulu
06.04.2015
Yolculuklarım sırasında güzergah boyunca farklı veya uzun süredir göremediklerimi görebilir miyim diye, bir "bitki radarı" edasıyla, etrafı kolaçan ederim. Bütün seyahatlerimde, kültür ve doğa gezisi vb maksatlı faaliyetlerimde de hep bu keşif heyecanı ile etrafı irdelerim. Etrafıma "çiçekler, böcekler ne güzel!" diyerek bakamıyorum. Bakarak görebilmeyi dileyerek bakmaya çalışıyorum. Görünenin arkasındaki gerçeğe ulaşma heyecanı ile mesleki penceremden tabiatı anlamaya çalışmak benimkisi. Önce bitkinin ne olduğu sonra ne amaçla ve nasıl kullanıldığı bilgisinin merakı ile gördüklerimi bilgi ile derinleştirmeye çalışırım.
11.03.2015
 3 
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam59
Toplam Ziyaret656736