• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://tr-tr.facebook.com/tibbibitkileridogrukullanmarehberi
  • https://twitter.com/bitkisandigi


Anasayfa

Çok sorulan bir soruydu. Zencefili nasıl yetiştirebileceğimize dair özet bilgileri bu kısa yazımızda paylaşıyoruz. Zencefili nasıl yetiştiririz, zencefilin hastalıkları nelerdir?
23.09.2013
Biraz düşünürsek Hıdırellez zamanının ekolojik ve yaşamsal döngüde de önemli bir yeri olduğunu görürüz. Baharın bittiği yazın başladığı, çiçeklerin meyveye durduğu, fidelerin dikilip boylanmaya başladığı zamandır.
06.05.2013
Anadolu’da yabani olarak yetişen birçok meyve yeni yeni keşfedilmeye başlanan şifa kaynakları. Hatta bazılarını Anadolu’da yetiştiğini bilmeden ithal yoluna gidiyor ülkemiz. Bu bitkileri yanı başımızda yetiştirmek hem ülkesel zenginliğimize sahip çıkmak hem de şifalarından yararlanmak bakımından çok önemli.
31.01.2013
Matthioles, ateş düşürücü, idrar söktürücü, kan temizleyici olarak kullanmıştır. Madaus karaciğer, safra kesesi ve dalak hastalıklarında, ateşli gribal enfeksiyonlarda kullanmıştır. Leclerc safra sökücü ve peklik giderici olarak kullanıştır. Hieronymus erkekler için tonik olarak önermiştir.
22.01.2013
Yetiştirmenin yolu yetişmekten geçiyor. Yetiştirmek, yaşatmaktır. Yetişen insan yetiştirmeyi de öğreniyor; sorumluluk duygusuyla bunu vazife biliyor, yaşatmak için elinden gelen her türlü gayreti, yardımı karşılık beklemeksizin sarf ediyor. Doğanın bir parçası olduğunun bilinciyle insan yetiştirmekle, bitki yetiştirmek arasında fark gözetmiyor. Şuurlu bakmayı bilen bir çift göz, gözlemlediklerini dönüştürüp yaşama uyarlayabilen kavrayış istidadı yeterli oluyor. İnsan olarak yeme içme ve sevgi gibi yaşama tutunmamızı sağlayan saikler bitki yetiştirmede yeterli oluyor.
26.12.2012
Atalarımız “Ek tohumun hasını, çekme yiyecek yasını” diyerek iyi tohuma dikkat çekmişler. Tohum iyiyse yaşamı da o ölçüde iyi olur. Bu nedenle biz de önce iyi tohumu nasıl elde edeceğimizi öğrenelim.
08.11.2012
 5 
Takvim
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam44
Toplam Ziyaret487888
AlışSatış
Dolar5.74305.7660
Euro6.33076.3561