• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://tr-tr.facebook.com/tibbibitkileridogrukullanmarehberi
  • https://twitter.com/bitkisandigi


Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Sempozyumu Tokat'ta Düzenlendi

Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Sempozyumu Tokat’ta Düzenlendi

Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Sempozyumu 13-15 Eylül 2012 tarihleri arasında Gaziosmanpaşa Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarla Bitkileri Bölümü ile Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Tarımsal Araştırmalar Genel Müdürlüğü Orta Karadeniz Geçit Kuşağı Tarımsal Araştırma İstasyonu Müdürlüğü tarafından ortaklaşa olarak Tokat’ta düzenlendi.

Sempozyuma milletvekilleri, kamu kurum ve kuruluşları, üniversiteler, STK’lar ve özel sektör temsilcileri, Genel Müdürlüğümüz adına Genel Müdür yardımcılarımız Dr. A. Ahmet YÜCER ve Dr. Ali Osman SARI katıldı.

Sempozyum açılışında Genel Müdürlüğümüz adına bir konuşma yapan Genel Müdür Yardımcımız Dr. A. Ahmet YÜCER, Tıbbi ve Aromatik Bitkiler konusunun ülkemizin geleceğinde önemli bir yere sahip olduğunu, bu konuda Bakanlığımızın araştırmacılara destek verdiğini, araştırma enstitü ve istasyonlarının bu konuda araştırma yapmalarının önünün açıldığını vurgulayarak, “Tıbbi ve Aromatik Bitkilerle İlgiliBakanlık Politikaları” konulu bir de sunum yaptı. Ayrıca Genel Müdür Yardımcımız Dr. Ali Osman SARI “Türkiye’de Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Araştırmaları” konulu bir çağrılı bildiri sundu.

Sempozyumda 32 sözlü ve 48 poster olmak üzere toplam 80 bildiri yer aldı.

 Takvim
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam87
Toplam Ziyaret413751
ozlaskin
AlışSatış
Dolar5.31945.3407
Euro6.07326.0975
Anlık
Yarın
14° 17° 8°