• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://tr-tr.facebook.com/tibbibitkileridogrukullanmarehberi
  • https://twitter.com/bitkisandigi


Balıkesir'e Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Merkezi Kurulacak
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanı Ahmet Mekin Tüzün, Bandırma’da gazetecilere yaptığı açıklamada, başkanlıkları bünyesinde Tıbbi Aromatik Bitkiler Merkezi’nin kurulmasıyla ilgili çalışma başlattıklarını söyledi.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığı Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından Balıkesir Tıbbı Aromatik Bitkiler Merkezi’nin kurulmasıyla ilgili çalışma başlatıldığı bildirildi.

Tüzün, bu çalışmada nüfusu hızla azalan orman köylerimizde yaşayan üreticilere ek gelir kaynağı sağlayarak yaşam standardının yükseltilmesinin hedeflendiğinin altını çizdi.

Bu kapsamda Dursunbey Alaçam, Sındırgı Ulus ve Edremit Kaz Dağlarında yetişen tıbbi ve aromatik bitkilerin tespit çalışmalarına başlandığını açıklayan Tüzün “ Kültürü yapılabilecek olan bitkilerin türleri Balıkesir Üniversitesi tarafından belirlenecektir. Bu türler arasında Kekik, Adaçayı, Papatya, Melisa, Civanperçemi, Kantaron, Lavanta gibi bitkiler yer almaktadır. Ekonomik değeri olan ve katma değer yaratabilecek bitkilerin üretim ve pazar potansiyelini değerlendirmek amacıyla Tıbbi Aromatik Bitki Merkezi kurulması için çalışmalara başlanılmıştır” ifadesini kullandı.

Kaynak: Haber 7 / 20.11.2015

Yorumlar - Yorum Yaz
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam58
Toplam Ziyaret656735